top of page

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Історія освіти в селі Сліпорід-Іванівка розпочалася в 1883 році, коли власник одного з хуторів, з яких складалося село, Павло Степанович Яблунівський подарував свою садибу Пирятинському земству для сільського училища (школи). Будівлі цієї садиби обладнали і в 1889 році відкрили в них Березинщинське училище (школу), до якого були приписані хутори: Березинщина, Пологівський, Карасівський, Сліпорід-Іванівський. Відомо,що в 1932 році вже функціонувала семирічна школа, яка в роки Другої світової війни була розбомблена. Тому учні навчалися у Майорщинській семирічній школі. Після закінчення війни розпочалася відбудова села, яке було перейменоване на Шевченкове.

В кінці 40-х років завершилося будівництво нового приміщення школи. В 1949 році в Шевченківській 7-річній школі навчалося  216 учнів. Навчання проводилося у трьох будівлях: Школа №1 - старша школа, №2 - молодша. Окремо навчання проводилося у 4 класі. В школі працювали вчителі початкових класів: Петриченко Г.С., Уперяченко К.А., Петриченко М.П. У 1952 році директором      Шевченківської семирічної школи працював Ткаченко В.Д.

В 1955-1959 н. р. в школі працювало 13 вчителів, а саме: директор та вчитель історії – Колінько К. Є, вчитель фізики, алгебри, геометрії., географії та хімії – Ткаченко В.Д., математики – Ткаченко О.І., української, рососійської та німецької мови – Карабут Н. М., української, рососійської та німецької мови – Щур М. І., уукраїнської, рососійської та німецької мови – Приймак В. Ф., Миленко Г.О. – вчитель фізичної культури, учителі 1-4 класів – Ткаченко Г.Д., Петриченко Г.С., Уперяченко К. А., Петриченко М.П.

З першого вересня 1959 року Шевченківську 7-річну школу було переведено на восьмирічне навчання.

В 1959-1960 н. р. був присланий новий вчитель німецької мови – Бреусенко М.С. Навчання проводилися в школі №1 та №2. До першого класу пішло навчатися 20 учнів. Заняття розпочиналися о 9 годині ранку. Перерви тривали по 10 хв., а велика – 30 хв.

З 01.01.1961 року школу, як і село, перейменовано на Сліпорід-Іванівську восьмирічну школу Пирятинського РВНО. З серпня 1961 року директором було призначено Бреусенка М.С., вчителя німецької мови. Навчання проводилося у двох приміщеннях. У школі №1 навчалися старші класи, у школі №2 – молодші.

У 1966-1967 н. р. село, як і школа, переходить до складу  Гребінківського району. З першого березня 1971 року директором школи був призначений Ковалівський І.В. У цьому ж році було здане в експлуатацію і нове приміщення школи, яке збереглося і до цього часу. Це просторий будинок, що нараховує 8 класних кімнат, учительську, директорську, столову, майстерню та спортзал.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учителі та учні  Сліпорід-Іванівської школи №1, 1960 рр. 

 

Випускний 1971 року відбувся вже в новому приміщенні. Похвальні листи про відмінне навчання отримали 2 учні – Гужик К.Я. та Литвиненко М.Г. (єдиний випускник школи, який закінчив університет ім. Т.Г. Шевченка у Києві). На той час в школі навчалося 120 учнів і працювало 6 гуртків: літературний, математичний, фізкультурний, краєзнавчий і гурток натуралістів, співочий. У 1971 році в школі працювали такі вчителі: Ковалівський І.В. – директор школи, Кадура Т.І. – учитель математики, Карабут Н.М. – учитель російської мови, Бреусенко Н.С. – німімецької мови, Вовк Л.П. - географії, Андрущенко Г.Г. – історії, Зірка Є.А. – хімії, біології, Небеснюк М.М. – фізичної культури, креслення, Масляник А.Г. – української мови, Бойко О.Г. – співи, Ткаченко Г.Д., Петриченко Г.С., Петриченко М.П., Уперяченко К.А. - вчителі молодших класів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Випуск 1971 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні 6 класу Сліпорід-Іванівської школи, 1974 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сліпорід-Іванівська загальноосвітня школа, 1980 рік 

 

З 1981 року відбулися кадрові зміни. Директором було призначено Перепелицю В.С. На той час навчалося у школі 76 учнів. А вже 15 серпня 1983 року директором Сліпорід-Іванівської восьмирічної школи став  Безпавлий В.П., який пропрацював на цій посаді до 1990 року, коли його було обрано головою села. В цей час директором став Небеснюк М. М., який пропрацював на цій посаді лише 4 роки. А вже в 1994 році в школу повернувся Безпавлий В.П., який був призначений на посаду директора школи. В 1998 році він трагічно загинув, і новим директором став Носов О.М. У 2002 році він перейшов на роботу у м. Гребінка, де працює й до цього часу. Новим директором Сліпорід-Іванівської загальноосвітньої школи стала Поліщук Н.І.

На сьогоднішній день Сліпорід-Іванівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів функціонує, але частина приміщення, в якому раніше розташовувався  клас хімії, була віддана дошкільному дитячому закладу «Світлячок». У школі працюють такі вчителі: Поліщук Н.І. – директор, Попович О.В. - вчитель математики, Чепурна І.С. - вчитель хімії, біології та географії, Шмиголь Л.О. - російської мови та зарубіжної літератури, Шепель І.О. - історії, Шепель Ю.О. - англійської мов, Швець І.В. - фізичної культури,  Лисенко О.М. та Курочка В.І (працює в школі з 1977 року) - вчителі молодших класів.

Швець Інна Вікторівна походить з вчительської династії. Закінчивши Прилуцьке педучилище, вона повернулася працювати в рідну школу. ЇЇ батько Швець В.П. понад 20 років свого життя віддав педагогічній діяльності, пропрацювавши в Сліпорід- Іванівській школі вчителем фізичної культури.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сліпорід-Іванівська загальноосвітня школа, 2015 рік

 

Серед випускників Сліпорід-Іванівської школи є відомі особистості. Це Кальченко Григорій Іванович, який закінчив школу в 1961 році.  Він народився в 1946 році. В 1964-1998 рр. проходив службу в Київському, Сибірському, Московському округах. У 1986 році йому присвоєно звання полковника, а в 1996 році – генерал-майора. Кальченко Г.І. на даний час являється доктором філософії, професором та академіком Академії проблем безпеки, оборони і правопорядку. На даний час проживає в Москві.

Потрібно згадати Федоренченко Лідію Олексіївну, кандидата технічних наук, доцента кафедри Технології функціональних харчових продуктів. Нажаль життя Лідії Олексіївни (дівоче прізвище Ткаченко) трагічно обірвалося у вересні 2012 року.

Серед випускників Сліпорід-Іванівської школи є і народна артистка України, яка закінчила восьмирічку у 1989 році. Це Курочка Юлія Анатолівна, яка виступає в колективі «Купава». На даний час вона є викладачем юридичної академії Ярослава Мудрого у Харкові.

4.jpg
3.jpg
5.jpg
1.jpg
2.jpg
bottom of page